Pages Menu
 

Categories Menu
Atrakcje na eventy dla dzieci i dorosłych
Wiele firm organizuje imprezy integracyjne, w których biorą udział pracownicy i ich rodziny. Takie wydarzenia niosą ze sobą wiele korzyści, np. są świetną formą motywacji, a także
Paintball - wypożyczalnia. Niezwykła impreza dla wszystkich gości
Jeśli zamierzasz zorganizować ciekawą imprezę, a do końca nie masz pomysłu jak rozbawić do łez swoich gości pomyśl o wypożyczeniu sprzętu do gry paintball.
Paintball to doskonała zabawa integracyjna - Paintball Kraków Pasternik
Paintball Kraków Pasternik to nowoczesna forma sportowej rozrywki terenowej, która zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Boar paintball -niesamowita rozrywka dla każdego
Seria gier w laserowy paintball w Boar Laser Tag to świetna propozycja na niezapomnianą zabawę zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Można tutaj w doskonałej atmosferze
Pole paintballowe - realny front wojenny
Paintball to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Odpowiednio wyposażony pole walki wprawia wszystkich uczestników zabawy w prawdziwy nastrój grozy. Ta wojenna

Posted by on lut 20, 2021 in Inne |

Piękna stolica Malty

Piękna stolica Malty

Malta to niewielka wysepka prawie tysiąc razy mniejsza od Polski. Znajduje się na Morzu Śródziemnym kilkadziesiąt kilometrów od Włoch. To zdecydowanie jedna z piękniejszych europejskich wysp, która stała się dla wielu turystów synonimem rajskiej krainy. Niewielu jednak wie, że ta fascynująca wyspa rozwija się już od przeszło siedmiu tysięcy lat, co można podziwiać, przemierzając te wspaniałą wyspę.

Zwiedzanie stolicy

Malta co warto zobaczyć warto rozpocząć zwiedzanie od stolicy Valletty, która już jakiś czas temu została wpisana w całości na światową listę dziedzictwa UNESCO. Nie można jednak zakwestionować takiego wyboru, ponieważ w tym niewielkim mieście znajduje się ponad 300 zabytków, co sprawia, że jest cieszy się ono największym zabytkowym zagęszczeniem w całej Europie. Miasto jest niezwykle klimatyczne i gdyby nie obecność współczesnych ludzi, można by odnieść wrażenie, że jest się w zupełnie innej epoce. Architektura Valletty opiera się na piaskowcu i w związku z tym ma się wrażenie, że całe miasto jest kremowe. Nabiera złotych barw przy wschodzie i zachodzie słońca. To właśnie tutaj mieści się serce całej wyspy. Bezustannie odbywają się tutaj imprezy kulturalne i nie sposób się tutaj nudzić.

Co warto zobaczyć w stolicy?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że Valletta nie posiada słabych punktów. Niemal każdy skrawek miasta jest godny zobaczenia. Spragnieni zielonych obszarów w miejskim klimacie powinni jednak udać się do płuc Valletty, a mianowicie do Wyższych Ogrodów Barrakka. To jeden z nielicznych zielonych skrawków w całej stolicy, w którym można spocząć w cieniu, odetchnąć po intensywnej wycieczce i napić się przepysznej kawy. W ogrodzie znajdują się przepiękne gatunki kwiatów i z pewnością jest to idealne miejsce na relaksujący spacer bez miejskiego zgiełku. Na środku znajduje się cudowna fontanna, która nadaje miejscu jeszcze piękniejszego klimatu. Nie brakuje również różnego rodzaju monumentów i pomników ważnych osobistości, które miały znaczenie dla mieszkańców Malty.