Pages Menu
 

Categories Menu
Boar paintball -niesamowita rozrywka dla każdego
Seria gier w laserowy paintball w Boar Laser Tag to świetna propozycja na niezapomnianą zabawę zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Można tutaj w doskonałej atmosferze
Paintball - wypożyczalnia. Niezwykła impreza dla wszystkich gości
Jeśli zamierzasz zorganizować ciekawą imprezę, a do końca nie masz pomysłu jak rozbawić do łez swoich gości pomyśl o wypożyczeniu sprzętu do gry paintball.
Paintball to doskonała zabawa integracyjna - Paintball Kraków Pasternik
Paintball Kraków Pasternik to nowoczesna forma sportowej rozrywki terenowej, która zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Pole paintballowe - realny front wojenny
Paintball to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Odpowiednio wyposażony pole walki wprawia wszystkich uczestników zabawy w prawdziwy nastrój grozy. Ta wojenna
Atrakcje na eventy dla dzieci i dorosłych
Wiele firm organizuje imprezy integracyjne, w których biorą udział pracownicy i ich rodziny. Takie wydarzenia niosą ze sobą wiele korzyści, np. są świetną formą motywacji, a także

Posted by on mar 17, 2018 in Inne |

Atrakcje Ząbkowic Śląskich – zamek

Atrakcje Ząbkowic Śląskich – zamek

O Ząbkowicach Śląskich z mediów niewiele da się dowiedzieć i raczej nie zwykło się mówić o tym mieście szczególnie dużo i ciekawie. A szkoda. Skrywa ono kilka tajemnic (również tych mrocznych) i warto odwiedzić zamek, który tutaj się wznosi.

Atrakcja na zamku

Ruiny ząbkowickiego zamku to niegdyś przepiękna renesansowa budowla, która powstała na miejscu wcześniejszej – gotyckiej. Jego funkcjonowanie zakończyły liczne zniszczenia i porzucony został w pierwszej połowie XVIII wieku. Gdyby tego było mało, pod koniec stulecia wybuchł pożar, który przypieczętował losy zamku. Obecnie zabezpieczony pełni rolę kulturową i jest udostępniony turystom. Zamek Ząbkowice Śląskie zwiedzanie oferuje w wyznaczonych dniach i godzinach. Można zobaczyć wybrany element lub wykupić pakiet na zwiedzenie całości. W skład pakietu wchodzą: Ruiny Zamku, Krzywa Wieża, Izba Pamiątek Regionalnych i wystawa Śladami Frankensteina.

O co chodzi z Frankensteinem?

Nie jest tutaj mowa o fikcyjnej postaci, a o wydarzeniach historycznych, które miały miejsce w Ząbkowicach Śląskich na początku XVII wieku. Była to afera związana z ośmiorgiem grabarzy, którzy zostali posądzeni o rozprzestrzenianie zarazy i okradanie zmarłych. Początkowo specjalnie powołana komisja uznała to za przesąd, ale ostatecznie dowody okazały się obciążające pracowników cmentarza. Jedna z wystaw w ramach prywatnego projektu Zamek Ząbkowice Śląskie zwiedzanie dotyczy właśnie tej głośnej zarazy, która dotknęła mieszkańców w 1606 roku.