Pages Menu
 

Categories Menu
Paintball - wypożyczalnia. Niezwykła impreza dla wszystkich gości
Jeśli zamierzasz zorganizować ciekawą imprezę, a do końca nie masz pomysłu jak rozbawić do łez swoich gości pomyśl o wypożyczeniu sprzętu do gry paintball.
Pole paintballowe - realny front wojenny
Paintball to doskonała atrakcja zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Odpowiednio wyposażony pole walki wprawia wszystkich uczestników zabawy w prawdziwy nastrój grozy. Ta wojenna
Atrakcje na eventy dla dzieci i dorosłych
Wiele firm organizuje imprezy integracyjne, w których biorą udział pracownicy i ich rodziny. Takie wydarzenia niosą ze sobą wiele korzyści, np. są świetną formą motywacji, a także
Paintball to doskonała zabawa integracyjna - Paintball Kraków Pasternik
Paintball Kraków Pasternik to nowoczesna forma sportowej rozrywki terenowej, która zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.
Boar paintball -niesamowita rozrywka dla każdego
Seria gier w laserowy paintball w Boar Laser Tag to świetna propozycja na niezapomnianą zabawę zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Można tutaj w doskonałej atmosferze

Posted by on gru 1, 2020 in Zdrowie |

Ćwiczenia dla osób starszych

Ćwiczenia dla osób starszych

Żeby zachować sprawność fizyczną na długie lata wiele osób już od młodości stara się uprawiać różnego rodzaju sportu. Nie inaczej jest współcześnie również z naszymi seniorami, którzy cenią sobie niezależność, samodzielność i dobrą kondycję fizyczną bez względu na swój wiek. Z tego też powodu bardzo często zastanawiamy się czy są ćwiczenia dla osób starszych które nasi seniorzy mogliby wykonywać sami w domu w czasie pandemii. W końcu miejsca, w których mogli do tej pory trenować są w tej chwili zamkniętej, a spacery na świeżym powietrzu nie zawsze są odpowiednim rozwiązaniem, chyba że możemy wyjść do pobliskiego parku czy lasu.

Oczywiście jeśli mamy taką możliwość to powinniśmy zachęcać naszych seniorów do przebywania na świeżym powietrzu jednak pod warunkiem, że mają oni możliwość zachowania bezpiecznego dystansu od innych ludzi. W przeciwnym razie lepiej zdecydować się na trening w zaciszu własnego domu. Możemy w tym celu wykorzystać specjalistyczny sprzęt ale znam zwykła mata do ćwiczenia jogi na pewno również spełni swoją funkcję i pozwoli nam na codzienną porcję ruchu nawet w naszym salonie. Mata taka ma jeszcze jedna zaletę. Można ją spokojnie zwinąć i schować, tak żeby nie przeszkadzała w codziennym życiu. Po rozłożeniu maty i przygotowaniu miejsca do treningu warto rozpocząć ćwiczenia od lekkiej rozgrzewki i rozciągania w pozycji stojącej. Następnie możemy przejść do salonów i przyrządów, które doskonale wpłyną na pracę naszego ciała. A jeśli się zmęczony, to następnym krokiem są ćwiczenia w pozycji siedzącej lub leżącej. Nawet zwykłe przywracanie się z boku na bok pomoże nam rozciągnąć ciało i wyregulować oddech, więc również jest doskonałym ćwiczeniem.pamiętajmy, że w trakcie treningu wcale nie musimy się forsować. Lepiej jest dokładnie i systematycznie wykonywać ćwiczenia, wtedy przyniosą najlepszy efekt.

A jeśli zastanawiacie się czy naszym seniorom dobrze uda ćwiczenia, to warto od czasu do czasu potrzebować razem z nimi w końcu każdemu z nas przyda się małą porcja ruchu.